Célom olyan biztonságos, egymásra figyelő, ítélkezésmentes és egymást megtartó közösségek létrehozása, ahová bármilyen témát be lehet hozni és félelem nélkül, tabuk nélkül – titoktartás mellett – kötetlenül lehet beszélgetni róluk.

Képzett mediátorként én biztosítom a keretek és szabályok érvényesülését, s hogy a bizalom köre folyamatosan és sérülésmentesen körülvehessen bennünket.

A csoportos foglalkozásokon való részvétel minden esetben előzetes regisztrációhoz kötött, mivel csak limitált létszámmal (12-15 fő) tud hatékonyan működni.
Ha bármelyik program érdekel, infót kérhetsz vagy jelentkezhetsz a Kapcsolat lap alján található Ürlap kitöltésével.

ÖNISMERETI TRÉNING (Barangolások az Önismeretlenben / Kalandozások az Önismeretben)

A tréning célja, hogy a résztvevők alapvető, majd emelt szintű ismereteket szerezzenek az önismeret mibenlétéről, megismerhessék saját személyiségük legfontosabb elemeit, tesztelhessék saját erősségeiket, feltárhassák legfontosabb fejlesztendő kompetencia-területeiket (önbizalom, önkontroll, empátiás készség…), s elsajátíthassák az önreflexió kezdeti lépéseit.
Az önismereti tréningek elsősorban élmény alapú tanulást nyújtanak és kooperatív technikákkal segítik a résztvevők jobb és mélyebb megélését a témáról, s az egyes tanulási részeket játékokkal és elgondolkodtató feladatokkal tesszük változatossá.
A tréning elsősorban tudásszerzést szolgálja, de másodsorban a résztvevőknek lehetőséget nyújt az önmaguk felé fordulásra, a valódi énjük jobb megismerésére.

Az önismereti tréning időtartama jellemzően 30 óra (hacsak a megbízónak nincs más igénye), s általában két hetente egy délutánt (4*45 perc) vesz igénybe.
Aki mélyebb önismereti munkára is késznek érzi magát, annak javasolom az vagy Egyéni fejlesztésbe való jelentkezést, ahol az önismeretével és az elakadásaival részletesen és mélyebb szinten dolgozhat.

Alapfokú tréning – Barangolások az Önismeretlenben címmel – legközelebbi tervezett indulása: 2025. november
Középfokú tréning azoknak, akik az alapfokú 30 órás tréninget már elvégezték vagy van legalább 30 órányi sajá-télmény alapú továbbképzésről oklevelük – Kalandozások az Önismeretben címmel – legközelebb tervezett indulása: 2026. január

ÖNISMERETI KÖNYVKLUB (Könyvbe zárt önismeret)

A klub az olvasás népszerűsítésén túl az önismeret fejlesztését és egy összetartó közösség kialakítását tűzi ki céljának.

A klub havonta egy alkalommal, másfél órában ül össze és az előzetesen megállapodott – a pszichológiához kapcsolódó – könyvekkel kapcsolatos megélésekre, élettapasztalatok megosztására, elakadásokra való rálátásra koncentrál.

A klub 2-3 alkalom után zárttá alakul, hogy biztosítsa azt a fajta intimitást, ahol az olvasottak alapján felmerülő érzések és gondolatok szabadon és biztonságosan kimondhatók a tagok számára.

A Könyvbe zárt önismeret nevű könyvklub tervezett indulása: 2025. június

ÖNISMERETI KÖR (Női kör, Férfi kör, Fiatal felnőttek köre stb.)

Az önismereti körök sokkal személyesebb és mélyebb témákat tudnak érinteni, jellegükből adódóan. Egy legalább 15 alkalomból álló üléssorozat, melyben ugyanazok a tagok, több mint másfél évet töltenek együtt (általában havonta egy ülés), s ez idő alatt megismerik egymást és akár kis baráti társasággá is alakulhatnak.

Hogyan zajlik egy ilyen Kör? Egyes alkalmakkor lesznek tematikus (egyetlen konkrét téma köré épülő) ülések is, de elsődleges célom az öntudatra ébresztés, az önismereti és az érzelmi intelligencia kompetenciákban (önreflexió, önkontroll, éntudatosság, empátia stb.) való fejlődés segítése, s mindezekhez egy őszinte, szégyenérzettől és elvárásoktól mentes, különleges tér biztosítása.

Rohanó világunkban sokszor az idő és a mindennapi tevékenységeink fogságában elfelejtünk magunkról és a lelki szükségleteinkről gondoskodni – vagy akár csak megállni is egy pillanatra.
Az önismereti körök ezt az én-időt szeretnék dedikálni Neked.
120 perc egy hónapban, amikor csak Te, a gondolataid és az érzéseid számítanak – és azokat bátran kimondhatod vagy megélheted.
Meghallgathatod mások történeteit, megéléseit; megoszthatod élményeidet, tapasztalataidat, félelmeidet, sérüléseidet és bizonytalanságodat is.
Saját magad elfogadásában, az önszereteted kialakításában döntő szerepet játszhat, ha ki tudod mondani, ami régóta feszít téged.
A csoporthoz tartozás élménye már önmagában is gyógyító hatású lehet, de emellett új nézőpontokat, új gondolatokat is kaphatsz a társaid elbeszéléseiből, s megélheted a kapcsolódások pozitív energiáját.

Fontos tudnod, hogy az önismereti körök nem terápiás céllal szerveződnek! Ha pszichoterápiára van szükséged, kérlek fordulj pszichológushoz vagy pszichiáterhez!

A témák, amelyek biztosan elő fognak kerülni az ülések során: örökölt sémák, kötődési problémák, kamaszokkal együttélés, házassági dinamikák, szeretet-nyelvek, erőszakmentes kommunikáció, empátia, én-határok kijelölése, időgazdálkodás, önszeretet, füllentések-hazugságok hálója, konfliktuskezelés, kapcsolati krízisek, óvoda-iskola, anyák és lányaik/fiaik, apák és lányaik/fiaik, testvérviszály, önbecsülés, egyensúly a szerepek között, társas magány, rokonok és egyéb külső tényezők, jövőtervezés, félelmek, harmónia megteremtése…

A csoportos foglalkozások, az alakulásukat követő 2-3. ülés után jellemzően bezáródnak, vagyis a tagok innentől mindig ugyanazok maradnak, új tagok már nem csatlakozhatnak – ezzel tudom biztosítani, hogy a kialakult körben egyre nagyobb fokú legyen az egymás iránti tisztelet és bizalom.

Az önismereti körök fajtái, amire jelentkezni lehet:

  • Női kör (kizárólag nőknek) – tervezett új kör indulása: 2026. január
  • Férfi kör (kizárólag férfiaknak) – tervezett indulás: 2026. január
  • Vegyes kör (rokonságban nem álló férfiaknak és nőknek) – tervezett indulás: 2026. március

Várom szeretettel a jelentkezésedet! Dóra

Keretek és szabályok – minden csoportos foglalkozásra vonatkozóan:

Keretek:

  1. odafigyelés egymásra,
  2. tisztelet megadása,
  3. egyenlő esélyek megadása (közel egyenlő időkeret),
  4. türelem egymás iránt,
  5. egymás elfogadása,
  6. egymás támogatása,
  7. ér passzolni (ha nincs mondanivalód, nem kell megszólalnod),
  8. ér egyet nem érteni (mindig kimondhatod a véleményedet – a megfelelő módon),

Szabályok:

  1. titoktartás a körben elhangzottakra és a résztvevőkre vonatkozóan,
  2. megtiszteljük egymást a pontos érkezéssel, (ha távolmaradunk, azt mielőbb tudatjuk a csoportvezetővel)
  3. nincs telefon és internethasználat az ülés alatt,
  4. nem szólunk bele egymás mondatába,
  5. magunkról beszélünk (én-közlések formájában kommunikálunk),
  6. nem ítélkezünk egymás felett, tapasztalatokat osztunk meg
  7. nem minősítjük egymás tetteit
  8. nem adunk tanácsot egymásnak

Kérlek, érkezz legalább 5-10 perccel a találkozó megkezdése előtt, hogy időben tudjunk kezdeni!

Ha mégsem tudsz eljönni, kérlek erről mielőbb értesíts engem, mert számítunk a megjelenésedre!

Amitől a leendő tagok leginkább tartanak – az aktív tagok pedig igazolják, hogy nem kéne :-):

  • kötelező beszélni – ez nem igaz, mindig passzolhatsz
  • felszólítják, hogy válaszoljon – nincs kényszer
  • olyan dolgot oszt meg, amit nem akar – ér nem megosztani vagy passzolni, tehát nem eshet meg
  • olyan titkokat oszt meg, amit később visszhall vagy amivel vissza tudnak élni – titoktartási kötelezettséget fogad mindenki
  • hülyeséget mond, ezért a többiek lenézik – a szabályokat mindenki elfogadja, tehát nem történhet meg