INTEGRATÍV SZEMÉLYISÉGFEJLESZTÉS

Magyarországon 2022-től vált felső fokú (diplomás) szinten is elismert szakképesítéssé az érzelmi intelligencia fókuszú személyiségfejlesztés, egyszerűbben megfogalmazva az „egészséges emberek pszichológusa”, mint hivatás.

Ennek keretében kompetenciák (pl: öntudatosság, önszeretet, önkontroll, indulatkezelés, együttműködési készség, empátia… stb.) fejlesztésre – akár egyéni foglalkozások, akár csoportos tréningek formájában lehetőség nyílik.

Jövőre fejezem be a Személyiségfejlesztő Akadémia Magyarországon egyedülálló, integratív pszichológiai módszerekkel és önismerettel kiegészített képzését.
Teljes erőmmel és energiámmal igyekszem majd segíteni a magukat mélyebben megismerni és önismeretben fejlődni vágyókat.
Folyamatosan szeretném megosztani a klienseimmel az általam tanultakat és megtapasztaltakat, hogy a saját érzelmeik megismerése, megértése és kifejezése révén egy boldogabb és teljesebb életet teremthessenek maguknak, valamint segíthessék a környezetükben élőket is ezen az úton.

Kiemelt szerepet szánok a fejlesztés során az asszertív kommunikációs technikák (szükségletek felismerése és kommunikálása; a másik fél igényeinek tiszteletben tartása… stb) elsajátításának és rendkívül hatékonynak ítélem meg az erőszakmentes kommunikáció gyakorlatban történő alkalmazását is.

A különféle módszerekkel lehetővé válik az őszintébb kommunikáció, az igények lelkiismeret-furdalás nélküli kifejezése, a konfliktusok hatékonyabb kezelése… mindezek által pedig egy önazonosabb és őszintébb, ezáltal boldogabb élet elérése.

Aki el tudja magát kötelezni egy hosszabb önismereti fejlődési úton és készen áll ezért aktívan tenni, azt segíteni tudom egy olyan fejlődési folyamatban, ahol az érzelmi intelligencia azon területeit monitorozzuk, mint az önreflexió, az önszeretet, az együttműködési készség, az önkifejezés, az önérdek-érvényesítés és az önbizalom.

A segítő beszélgetések, fejlesztő játékok, képi kifejezéspszichológiai eszközök és egyéb módszerek segítségével fokozatosan, mindenki a saját tempójában tud elmerülni az önfejlesztésben.

Ehhez kívánok Önnek és nekem is egymásra hangolt, bizalomra és őszinteségre épülő munkát!

RAJZELEMZÉS
A személyiségfejlesztési folyamat feltáró részénél nagyon nagy segítség a modern rajzelemzés (képi kifejezéspszichológia), főként olyan klienseknél, akik nehezebben tudják szóban kifejezni az érzéseiket, a problémájukat (gyerekek esetén talán a leghatékonyabb eszköz).

A modern rajzelemzés (Prof. Dr Vass Zoltán munkásságára építve) lehetőséget nyújt arra, hogy a belső életünket, a minket érintő életfeladatokat, problémákat és elakadásokat felfedezzük magunkban, s azokat átbeszéljük, s ezáltal megértsük.
A szabad rajz rajzolásával lehetőség nyílik az éppen aktuális problémák feltérképezésére és az önismeretet fejlesztő irányok megállapítására.
Az irányított (instrukciók alapján készített) rajzok elemzése pedig egyes konkrét elakadások vagy fejlesztendő területek megismerésének egy remek módja.
Közös jellemzőjük, hogy nem feltételük a rajztudás, tehát egyáltalán nem kell tudni ahhoz rajzolni, hogy egy rajzelemzés értelmezhető és önismeretileg segítséget nyújtó eredményt hozzon.
Egyetlen kritérium, hogy a kliens képes legyen elengedni magát és szabadon, frusztrációktól mentesen, elmélyülten rajzolni. Tényleg csak ennyi kell!
A rajzolás befejeztével azonnal elkezdjük a rajz átbeszélését, tehát egy ülés jellemzően 1,5-2 órát vesz igénybe.

CSOPORTOS FEJLESZTÉS

Az egyéni fejlesztéseken túl csoportos fejlesztéseken való részvételre is van lehetőség.
Ezek előnye, hogy a résztvevők közösen élhetnek át élményeket, s egymás megéléseiből maguk is tanulhatnak. A csoportos beszélgetések és játékok lehetőséget adnak az önismeret fejlesztésére és a szociális készségek (együttműködés, kooperáció, csoportszerepek… stb) fejlesztésére is.

Ha bármelyik lehetőség felkeltette az érdeklődését, a Kapcsolat menüpontban megtalálja az elérhetőségeimet – keressen bizalommal!